روتیتر

خوزستان در وضعیت نارنجی و زرد کرونا است

استاندار خوزستان با بیان اینکه وضعیت کرونا در این استان رو به بهبود است و هیچ شهرستان قرمز از نظر کرونا نداریم گفت: هم اکنون ۱۰ شهرستان استان نارنجی و ۱۷ شهرستان دیگر زرد هستند.

0

استاندار خوزستان با بیان اینکه وضعیت کرونا در این استان رو به بهبود است و هیچ شهرستان قرمز از نظر کرونا نداریم گفت:هم اکنون ۱۰ شهرستان استان نارنجی و ۱۷ شهرستان دیگر زرد هستند.

غلام‌رضا شریعتی روز شنبه در حاشیه نشست ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا بیان کرد: شرایط خوزستان از نظر روند ابتلا به کرونا رو به بهبود است و تعداد مبتلایان روزانه، بستری‌ها و فوتی‌ها رو به کاهش است.

وی افزود: تعداد بیماران مبتلا به کرونا در آی سی یو نیز کاهش داشته و وضعیت خوزستان را از نظر کاهش مبتلایان در چند هفته گذشته می‌توان مناسب ارزیابی کرد.

استاندار خوزستان با بیان اینکه با ورود به فصل زمستان تا چند روز آینده،و بسته ماندن پنجره‌ها ناشی از سرما و کاهش دما، تهویه هوا در منازل و محل کار کاهش یافته، و این امر به گسترش و شیوع کرونا کمک می‌کند گفت: باید امکان تهویه هوا را در خانه یا محل کار ایجاد کرده و مراقبت‌ها را در مقابله با کرونا جدی‌تر گرفته ، و نسبت به استفاده از وسایل خود مراقبتی مانند ماسک نیز توجه ویژه داشته باشیم.

وی توضیح داد: در برهه فعلی باید تلاش کنیم وضعیت رو به کاهش را حفظ کنیم، این امر با همکاری آحاد مختلف مردم، رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری فیزیکی محقق می‌شود.

شریعتی با تاکید برای بسیج شدن همه برای کنترل بیماری بیان کرد: از همکاری همه مردم استان برای کنترل و کاهش بیماری سپاسگزارم و از آنها تشکر می‌کنم.

به گزارش ایرنا ابول نژادیان رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز پنجشنبه هفته گذشته را نخستین روز بدون فوت کرونایی در استان خوزستان از ابتدای امسال تاکنون اعلام کرد.

بنا به اعلام دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از ۱۵ تیر تا سوم شهریور امسال روند ابتلای افراد به ویروس کرونا در خوزستان کاملا کنترل شده و آرام بود اما پس از این تاریخ روند ابتلا به کرونا در استان بار دیگر افزایشی شده و این استان وارد پیک دوم شد. این روند تا ۱۷ مهر ادامه داشت و از ۱۷ مهر روند ابتلای مردم استان خوزستان به ویروس کرونا دوباره کاهشی شده و تا ۲۳ آبان‌ماه این روند تثبیت شده بود. از این تاریخ به بعد نیز خوزستان مانند سایر مناطق کشور وارد فاز سوم ابتلا به کرونا شده و روند افزایشی شد.

Comments are closed.

آخرین اخبار